Tym razem zapraszamy do Domu Mendelsohna również tych najmłodszych miłośników książek! Chociaż jest spora szansa, że dorośli z również będą kojarzyli autora, który nas odwiedzi. Kolejne spotkanie z cyklu Dom Mendselsohna - miejsce na literaturę poświęcone będzie książce pt."Bangsi" - opowieści o misiu polarnym z Grenlandii.
- rozmowę poprowadzi Ania Minkiewicz - Zaremba (Radio Olsztyn)
- bajkę przeczyta Milena Gauer (Teatr Jaracza)
- opowieść zilustruje z dziećmi Adam Cieślak (Liceum Sztuk Plastycznych)
A gościem głównym będzie oczywiście Hubert Klimko-Dobrzaniecki - autor takich książek jak: "Dom Róży, Krysuvik", "Kołysanka dla wisielca", "Rzeczy pierwsze", "Bornholm, Bornholm" oraz wydanych w ubiegłym roku: "Grecy umierają w domu" i "Pornogarmażerka". Pisarz był nominowanym m.in. do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Mediów Publicznych „Cogito", a jego książki przełożono na wiele języków i publikowano m.in. we Włoszech, Francji, Austrii, Norwegii, Serbii, Bułgarii i Słowacji;
W trakcie spotkania: Wymienialnia książek dziecięcych i młodzieżowych /przynieście te, z których wyrośliście, wymieńcie na takie, których jeszcze nie czytaliście/
Zapraszamy na spotkanie nie tylko dla najmłodszych! 28 czerwca (sobota), godz. 12:00, Dom Mendelsohna (ul. Zyndrama z Maszkowic 2 w Olsztynie), wstęp wolny.
O książce "Bangsi":
Bezkres to miejsce, które jest wszędzie – dowiaduje się od mamy mały niedźwiedź polarny Bangsi. Ale okazuje się, że w bezkresie można zgubić Mamę, znaleźć cudownych przyjaciół, pomóc im zwalczyć trolla, i okropnie tęsknić, żeby w końcu – znaleźć Mamę i być tam, gdzie najlepiej się czujemy. Ta magiczna historia, w której młodzi czytelnicy bez oporów uwierzą w rozgrzewający się od myślenia czajnik i z drżeniem będą czekać na zagadkę, zadaną trollowi (bo może zgadnie?), tocząca się łagodnie i pełna ciepła, jest cudowną kontrą dla świata telewizji i błyskawicznie zmieniających się obrazów.
O autorze:
Hubert Klimko-Dobrzaniecki, rocznik 67, absolwent teologii, filozofii i filologii islandzkiej; pisarz z osobowością i interesującym życiorysem; przez dziesięć lat mieszkał w Islandii, zarabiał m.in. jako skubacz indyków, mim, świniopas, przemytnik diamentów, handlował kawiorem i dziełami sztuki; ojciec sześciorga dzieci, aktualnie mieszka w Wiedniu; znany przede wszystkim jako autor prozy dla dorosłych w 2012 r. wydał piękną opowieść pt. "Bangsi"; w Olsztynie zaprezentuje także fragment najnowszej książki pt. "Korkociąg" (dla dzieci w wieku powyżej 10 lat).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz